Telemedycyna z przyszłością -wiceprezes spółki Telemedycyna Polska Marzeny Krawiec dla Forbes

Wypowiedź naszej wiceprezes spółki Telemedycyna Polska Marzeny Krawiec dla Forbes w artykule pt. Telemedycyna z Przyszłością:

„Z badań, jakie kantar polska przeprowadził dla firmy Bayer w 2020 r., wynika, że z jakiejś formy zdalnego kontaktu z placówką zdrowia korzysta już prawie 60 proc. Polaków. A jedna trzecia z nas po pandemii zamierza bardziej interesować się telemedycyną.

Marzena Krawiec, wiceprezes spółki Telemedycyna Polska, przestrzega jednak przed wrzucaniem do jednego terminologicznego worka wszystkich e-usług.

Telemedycyna to zdalne udzielanie świadczenia medycznego. Takimi świadczeniami są teleporady, telemonitoring i telediagnostyka. Ale już nie e-recepta ani e-zwolnienie, które obok telemedycyny są częścią transformacji cyfrowej opieki zdrowotnej oraz szeroko pojętego e-zdrowia – mówi.

Współzarządzana przez nią firma zatrudnia lekarzy, ratowników oraz pielęgniarki i w związku z tym sama siebie plasuje na tej samej półce co Medicover, Luxmed czy Enel-Med. Specjalizuje się w teleopiece kardiologicznej i senioralnej. Dzięki urządzeniom, które pacjenci mają w domach, kadra zdalnie monitoruje ich stan zdrowia.

– Pacjent zdiagnozowany jako przewlekle chory kardiologicznie, szczególnie w obszarze zaburzeń rytmu serca, pozostaje u nas w opiece abonamentowej. W jej ramach wykonuje rozmaite badania profilaktyczne, a kiedy odczuwa jakieś dolegliwości – badanie w trybie nagłym, które zostanie ocenione i skonsultowane przez lekarza lub ratownika medycznego w naszym centrum telemedycznym – mówi Krawiec.”

https://www.forbes.pl/biznes/jak-telemedycyna-zmieni-sluzbe-zdrowia-po-pandemii-koronawirusa/4l1vm0r